«Чарівна зброя» 10 гірсько-штурмової бригади

«Чарівна зброя» 10 гірсько-штурмової бригади

У Білій Церкві проходить формування нової військової частини ЗСУ

Краса – страшна сила, але ще страшнішою до ворога і більш привабливою для свого народу вона стає, коли озброєна «калашніковим» калібру 5,45 мм. 21 жовтня в Білій Церкві присягу на вірність народові України склали представниці прекрасної статі людства, які повноправно влилися у склад створюваної 10-ї гірсько-штурмової бригади.

 

Погода, здавалося б, не сприяла урочистій обстановці. Але хіба сірий осінній дощ може завадити цій урочистій події? Ні! Та й дівчата підібралися не якісь там клубнотусовочні «падругі», а справжні українки. А якщо зауважити той факт, що командиром бригади є бойовий офіцер, Герой України підполковник Василь Зубанич, то дівчата витримали б і зливу й заметіль, аби не осоромитися перед мужнім воїном.

 

На плацу вишикувалася частина бригада, яка лишень перебуває в стані формування. Підполковник Зубанич проголошує коротку вітальну промову. Також виступають учасник війни на Сході, одна з одиннадцятки хоробрих дівчат та священник Димитрій Марандюк.

Тепер час хвилюючої миті присяги. Дівчата, стискаючи в руках автомати і карбуючи кроки, виходять зі строю й читають текст присяги. 

  

Підпис – і вже кожна з них вважається повноправним членом великого армійського колективу. Саме зараз, а не під час підписання контракту. І дощ сприймається, як знак удачі, а не природні прикрощі. 

 

Священник освячує українське воїнство й настає мить урочистого маршу.

Попереду Прапор України. За ним повз трибуну проходять, вбиваючи підбори в плац, новосформовані підрозділи. Команда, чіткий поворот голів до командира бригади. Підполковник Зубанич вимогливо дивиться на підлеглих, з якими йому виконувати бойові завдання.

Після урочистостей особовий склад бригади займається за денним розпорядком. А біля казарми весело перемовляються дівчата, які щойно прийняли присягу. Вони охоче, одна поперед одну, відповідають на запитання:

-          - Начебто не жіноча професія «військовослужбовець», але ви сьогодні склали присягу, що відчуваєте зараз?

-        -   Відчуваю велику гордість за нашу країну і наших жінок. Нас тут склало присягу багато дівчат і наша армія стає більш сучасною і модерновою. Ми переможемо!

-         -  Ця модернізація пов’язана не тільки з переозброєнням, але й з тим, що жінки більш активну участь беруть в житті ЗСУ?

-         -  Так!!!!

-         -  Не з комфортом ви тут живете, як ставитеся до цих труднощів?

-          - Пристосовуємося (сміються), але в цілому умови гарні! Ми ставимося до всього з розумінням, адже хлопцям під Донецьком і Луганськом значно важче.

-         -  Що очікуєте від служби?

-         -  Ми отримуємо все і навіть більше ніж хотілося!

-         -  Може хтось мріяв про військову службу?

-         -  Після Майдану і те, що війна, то треба щось робити для своєї країни й треба їй допомагати, а військова служба – це одна із можливостей!

-          - Українці кажуть, що чоловік – голова, а жінка – шия, то розвернете голову у правильному напрямку?

-        -  У нас чоловіки теж молодці!!!

      Підполковник Василь Зубанич, попри свою зайнятість і клопоти по формування частини (а робота не припиняється і у вихідні дні), не відмовився прокоментувати подію.

-          - Як ви оцінюєте нинішнє поповнення?

-         -  Воно дуже молоде і енергійне. Думаю, що воно з честю і гідністю дасть відсіч агресору, який зазіхає на територіальну цілісність та незалежність нашої Батьківщини.

-          - Як ви оцінюєте те, що в армію йдуть служити жінки?

-        -   Я це оцінюю позитивно. В армії є різні посади, які передбачають можливість перебування на них жінок. Іноді військовослужбовець-жінка може набагато краще себе проявити і зреагувати, ніж чоловік.  

-          - Ви вивчаєте досвід країн НАТО?

    - Ми аналізуємо його. Наразі Збройні сили перебувають в стадії формування і маємо сподівання, що цей аналіз буде врахований не тільки у нашому досвіді, а й на рівні Міністерства оборони. В подальшому ви побачите певні зміни, які обов’язково будуть на краще. Іншого шляху в нас немає.


КОСТЯНТИН КЛИМЧУК

 ЖУРНАЛІСТ, ВОЛОНТЕР, ВИДАВЕЦЬ, ПРОСВІТЯНИН


МАТЕРІАЛ ВЗЯТО З:

http://blogs.korrespondent.net/blog/events/3593523/